Всеукраїнський конкурс Рік кібербезпеки: Життєвий шлях історичних постатей України і світу - 2025

Міжнародна академія геоінформатики (МАІ) висловлює Вам і Вашим освітянським колективам повагу та 11 лютого 2025 року оголосила про старт Всеукраїнського конкурсу “Рік кібербезпеки: Життєвий шлях історичних постатей України і світу” Командно-штабної гри “Кіберджура” (далі – Конкурс). Конкурс проводиться відповідно до Положення, затвердженого рішенням Президента МАІ 27 січня 2025 року№ 02/01/7 (додається).

23 травня 2025 року о 12:00 заплановано національний етап Конкурсу.


Противник давно знає і навіть деякі реформатори  в Україні почали здогадуватися, що майбутнє за просторовим аналізом задля раціональної організації простору. Це прорив!

Проект Командно-штабна гра (КШГ) “Кіберджура” є громадською ініціативою Міжнародної академії геоіфнорматики з популяризації хмарних технологій організації простору. В основі проекту є “метод яскравої події” та мережеві підходи до самоорганізації спільнот учасників з високими вимогами до репутації.

Рекомендоване тематичне спрямування Весняної хвилі Конкурсу: вплив жінок на долю України на зламі XIX і XX століть. Мета – витіснення з інформаційно-психологічного кіберпростору чужих імперських міфів, наслідків імперської цензури та пропаганди, формування у молоді цілісного уявлення про причинно-наслідкові зв’язки і впливи особистостей минулого на сьогодення, набуття учасниками практичних навичок використання геоінформаційних систем (ГІС) для збору, обробки, візуалізації й аналізу інформації, просування українських наративів в інформаційному просторі.

Терміни проведення Конкурсу:

- Внутрішній етап – з 1 по 15 березня 2025 року. Гасло етапу “Уміли готувати уміємо показати”. Мета етапу – визначити учасника на роль речника команди КШГ “Кіберджура”. Проводиться на рівні команд учасників в закладі освіти.

- Обласний етап – з 16 березня по 29 квітня 2025 року. Гасло етапу “Робимо невидиме видимим”. Проводиться Обласним штабом КШГ “Кіберджура” спільно з МАІ для відбору кращих команд кіберджур і кіберкадетів для участі в заходах на національному і міжнародному рівнях.

- Національний етап– з 01 по 15 травня 2025 року. Гасло етапу “Наше майбутнє тут і зараз”. Проводиться МАІ під егідою Міністерства оборони України або Генерального штабу Збройних Сил України, інших міністерств і відомств у відповідності зі змістом ГІС-проєктів команд кіберджур і кіберкадетів КШГ “Кіберджура”.

Реєстрація команд-переможців обласних етапів для участі у Національному етапі – до 30 квітня 2025 року.

Для участі у Конкурсі команди подають заявки та конкурсні матеріали, що включають:

- два ГІС-проєкти або один аналітичний ГІС-преєкт життєвих шляхів історичних постатей України (з описом проєкту);

- написання есе на тему: “Внесок історичної постаті на формування світогляду сучасного українця”.

Рекомендації щодо підготовки конкурсних матеріалів за покликанням: https://forms.gle/AMQL5ukgFFPa4zh57.

Обласний етап конкурсу триває – з 16 березня по 29 квітня 2025 року. Гасло етапу “Робимо невидиме видимим”. Проводиться Обласним штабом КШГ “Кіберджура” спільно з МАІ для відбору кращих команд кіберджур і кіберкадетів для участі в заходах на національному і міжнародному рівнях.

Заявку на участь в обласному етапі та підготовлені проєкти необхідно надати до 18 квітня 2025 року за посиланням: https://forms.gle/koQ99vd8YfMZoLzV6 .

З ГІС-проектами у минулі роки можна ознайомитися за покликанням:

https://kiberdjura.blogspot.com/2022/09/2022.html ;

https://kiberdjura.blogspot.com/2022/02/2022_10.html.

Для отримання додаткової інформації про історичні постаті рекомендуємо скористатися покликанням: https://kiberdjura.blogspot.com/2024/05/blog-post.html

Пряма трансляція (архів) тут: 
https://youtube.com/live/S7V38nrysW0 

22 квітня 2025 року

Коментарі

  1. Ірина Мілютіна
    19 год ·
    Ми з Roman Bondar все частіше говоримо про критичне мислення при використанні GPT.
    Ось лише два наші приклади за минулий тиждень. Якщо попросити GPT скласти раціон на день із зниженою калорійність — ми отримаємо на вечерю кефір із грушею. І тільки критичне мислення дозволяє зрозуміти, що тут немає жирів, білків, вуглеводів і клітчатки.
    Якщо спитати про ефективність колагенових добавок, ШІ швидко підкине дослідження, але більшість спонсоровані власне виробниками таких добавок.
    Було ще кілька відповідей, які без критичного мислення абсурдні.
    Тепер абсолютна необхідність критичного
    мислення при використанні ШІ підтверджена масштабним дослідженням Кембриджа і Microsoft Research (2025).
    Про що бʼють на сполох автори?
    • ШІ знижує когнітивні зусилля працівників.
    • Довготривале використання ШІ без рефлексії знижує самостійне мислення.
    • Без додаткової перевірки користувачі надто часто довіряють неправдивій інформації.
    • Відсутність щоденної розумової активності веде до атрофії когнітивних навичок (!!!). А це особливо небезпечно в складних ситуаціях.
    Що радить дослідження?
    ✅ Перевіряти факти через незалежні джерела.
    ✅ Переформульовувати відповіді ШІ.
    ✅ Памʼятати про рефлексію і питати себе, чи є в логіці помилки.
    ✅ Постійно тренувати самостійну розумову діяльність.
    Які часи - такі і виклики.

    ВідповістиВидалити
  2. https://x.com/zhanoffartin/status/1916350083571896784

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

#Кіберджура: Інтелектуальна ігрова платформа "Вікно Овертона"

Місяць кібербезпеки Кіберджури – 2024: Життєвий шлях історичних постатей в українському кіберпросторі. ГІС-проекти команд джур-кіборгів

Критичне мислення і кольорові граблі