Кіберджура: наша громада до і зараз
У розвиток платформи "Кіберджура-Форсайт" і як перший крок у втіленні прагнення жити в найкращій громаді країни і Європи, Міжнародна академія геоінформатики пропонує учнівській молоді зайнятися ГІС-проєктами про свою громаду. ГІС-проект руками школярів про зміни в громаді на платформі "Супермаркет рішень" Асоціації малих міст України.
Базова ідея. Технології змінюють світ. Зміни стають помітними при порівнянні. Основа конкурентоспроможності – уміння помічати зміни/відмінності. Дорослим ніколи. Діти допоможуть.
Цілепокладання.
- Утвердження української і громадянської ідентичності.
- Пізнання і цінування Батьківщини: Великої України і малого, з якого складається велике.
- Розвиток критичного мислення.
- Національно-патріотичне виховання.
- Професійна орієнтація в галузі кібернетики.
- Початкова загальновійськова підготовка.
- Конкурентоспроможність на локальних і глобальних високотехнологічних ринках.
Шляхи втілення.
- Підключення закладу середньої освіти до Всесвітньої програми Esri з модернізації шкільної (середньої) освіти – місія директора закладу освіти.
- Формування гуртка чи команди кіберджур.
- Проходження першого рівня (наприклад, в рамках "Місяця кібербезпеки") – очні й дистанційні заняття, реєстрація команди джур-кіборгів і подача заявки.
- Формування ГІС-проекту за прототипом "Дві Кореї" в ключі "громада до і зараз" (про виховну компоненту Кіберджури тут: >>>).
- Організація змагання за кращий проект згідно основних критеріїв.
- Інтеграція з наступними чи іншими ГІС-проектами.
- Підсумковий захід на національному рівні. Аналітичне опрацювання результатів, оцінка і постановка завдань на наступний рік.
Основні критерії
- Яскравість оформлення.
- Контрастність і переконливість порівняння.
- Глибина опрацювання теми.
- Кількість переглядів протягом 30 діб до конкурсу.
- Кількість і якість відгуків (оформлених згідно окремих вимог), взаємодія із засобами масової інформації.
- Фіксація і оформлення у т.ч. позитивних змін в громаді під час розробки ГІС-проектів.
Очікувані результати:
- Позитивні зміни в громадах.
- Конкурентоспроможна молодь.
- Спрямування менеджменту громад на краще.
Мотивація в проекті: пошук і відбір дітей для космічної розвідки, обробки відеопотоків від рою дронів та участі в інших заходах Кіберджури, у т.ч. генерації виховників для нових команд з числа колишніх учасників, а нині студентів і курсантів.
Texty.org.ua 15 год ·
ВідповістиВидалитиПід час будівництва Каховської ГЕС у 1950-х роках радянська влада поховала під водою понад 250 тис. га українських земель, на частині з яких знаходилися важливі історичні об’єкти — залишки шести Запорізьких Січей та старовинні городища. Ці території називали Великим Лугом.
Ми за допомогою топографічних карт 40-х років ХХ століття та сучасних супутникових знімків дослідили, якою була територія Великого Лугу до того, як її затопили водами «Каховського моря».
Подивитися реконструйовані та відмальовані нами карти ви можете у фотогалереї 👇
Більше про історію Великого Лугу та про його цінність для української ідентичності — розповідаємо тут ➡️ https://bit.ly/3vNAMxu
Аналітик-дешифрувальник, військовослужбовець
ВідповістиВидалитиВійськова частина А7039
Вимоги:
розвинена логіка та аналітичні здібності;
здатність та готовність до навчання;
здатність опрацювання великий обсяг інформації;
концентрація та уважність до деталей;
готовність працювати в зоні бойових дій;
відсутність критичних проблем зі здоров’ям.
Умови роботи:
офіційна мобілізація до кінця воєнного стану або служба за контрактом;
вакансія для цивільних, переведення чинних військовослужбовців тільки в рамках Сил ТрО Збройних Сил України за згодою безпосереднього командира;
служба в зоні активних бойових дій;
грошове забезпечення від 20 000 до 120 000 гривень із розрахунку виконання бойових завдань і розпоряджень;
забезпечення обов’язкового навчання з базової загальновійськової підготовки для цивільних та фахової для цивільних та діючих військовослужбовців.
Обов’язки:
дешифрування фото та відеоматеріалів;
нанесення отриманих та оброблених даних в визначені системи (Кропива, Дельта, інші);
пошук та визначення цілей противника;
постійне вдосконалення знань щодо зовнішнього вигляду та тактики використання ворожої техніки;
консолідація розвід даних;
пошук, валідації та оцінки даних.
Таємниці Землі з Космосу https://vsviti.com.ua/news/156880?fbclid=IwAR0vDwnIoPLILovy98OpfqHoToCAP0AAS5CssfxKrRRp7_r72CYbKomUevY нещодавно супутникові знімки виявили цікаві пірамідоподібні структури під льодами гірського масиву Еллсуорт. Це дало поштовх до спекотних дискусій у науковому середовищі та навколонаукових спільнотах.
ВідповістиВидалитиНаціональний центр «Мала академія наук» випустив навчальний посібник і робочий зошит 📓 українською мовою для вивчення 𝙂𝘰𝒐𝙜𝗹𝘦 𝘌𝙖𝘳𝑡𝐡 𝙀𝙣𝘨𝗶𝑛𝐞 resources for higher education (електронний безплатно).
ВідповістиВидалитиЗавантажити можна за посиланням:
https://developers.google.com/earth-engine/tutorials/edu?fbclid=IwAR356BcihjKdCRz1TKmb-nPSvgY3lyIt7kfuMz3JPRhorLvHi5risjrH2ro#ukrainian-language-materials
З 1 січня 2025 року в Україні набрала чинності заборона детальних планів території для нового будівництва. Виділення земельних ділянок під забудову тепер можливе лише за допомогою плану просторового розвитку або актуального генерального плану. Про це повідомила голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк.
ВідповістиВидалитиВона зазначила, що раніше детальні плани територій часто використовувалися в інтересах забудовників для уточнення генеральних планів.
«Недобросовісні забудовники у змові з місцевою владою проштовхували ДПТ, які «уточнювали» генплан так, що прямо суперечили йому. У подальшому, саме на підставі таких ДПТ визначалось цільове призначення земельних ділянок, які відводились під забудову та отримувались відповідні дозвільні документи», — розповіла Олена Шуляк.
Парламентарка наголосила, що з 1 січня такий механізм став неможливим у зв'язку з набранням чинності законом №711 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель».
Згідно з ним, щоб змінити цільове призначення землі або виділити ділянку під забудову, громада має керуватись комплексним планом просторового розвитку (він має бути у кожної громади) або актуальним, а не застарілим генпланом населеного пункту.
«Новий документ є одночасно і містобудівною документацією на місцевому рівні та документацією із землеустрою», – пояснила Шуляк.
План просторового розвитку охоплює всю територію громади, включно з передмістями, має чітке функціональне зонування (житлова забудова, промисловість тощо), не має терміну дії, але може щорічно оновлюватися.
«Не можна, наприклад, обрати «житлове будівництво» на території, яку комплексний план визначив як «промислову», і навпаки», – сказала Шуляк.
Поки що реалізація закону має проблему у вигляді відсутності плану просторового розвитку у багатьох громад, підкреслила нардеп.