Презентація АСУВ «Славутич» як ігрової платформи для «Кіберджури»

Інформаційне агентство Міністерства оборони України "АрміяІнформ" повідомило, що у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України 04 лютого 2021 року о 15:00 годині розпочнеться онлайн-презентація автоматизованої системи управління військами «Славутич» як ігрової платформи для підготовки й проведення командно-штабної гри «Кіберджура». Захід організовано Департаментом гуманітарного і соціального забезпечення Міноборони та Міжнародної академії інформатики. Проєкт також підтримали Командування військ зв’язку та кібербезпеки та Головне управління міжнародного співробітництва та верифікації Збройних Сил України.

Трансляцію можна буде переглянути за посиланням тут. Попередня реєстрація для очної чи заочної участі обов’язкова за посиланням https://forms.gle/o6M5tBQBG3JHFEmu8 

Ініціатор: МЕРЕЖЕВА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ  "МІЖНАРОДНА АКАДЕМІЯ ГЕОІНФОРМАТИКИ"
спільно з ДЕПАРТАМЕНТОМ ГУМАНІТАРНОГО І СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ УКРАЇНИ

за підтримки МІНІСТЕРСТВА МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

інформаційний партнер і он-лайн трансляція - Студія «ТБ-7 Продакшн»

https://www.youtube.com/watch?v=saK3rBoUrww&feature=youtu.be

РЕГАЛМЕНТ

СТРАТЕГІЧНОГО КОМУНІКАТИВНОГО ЗАХОДУ

«ЗАСТОСУВАННЯ АСУВ «СЛАВУТИЧ» ЯК ІГРОВОЇ ПЛАТФОРМИ
для підготовки і проведення Командно-штабної гри «КІБЕРДЖУРА»»

04 лютого 2021 року, з 15:00 до 19:00

Київ, Центральний будинок офіцерів Збройних сил України, к. 117

 

Модератори: Галенко Іван Вікторович, к.т.н.  Віце-президент Міжнародної академії геоінформатики

Слюсар Євген Петрович, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді і спорту України

 1.  Підключення та знайомство, озвучення теми, мети, завдань стратегічного комунікативного заходу, список учасників – 20 хв.

2.  Вітальне слово від партнерів КШГ «Кіберджура»

Прокопенко Сергій Дмитрович, Заступник керівника служби – керівник управління Національного координаційного центру кібербезпеки апарату Ради національної безпеки і оборони України

полковник Агаєв Назім Асафович, Директор Департамент гуманітарного і соціального забезпечення Міністерства оборони України

 3. Презентація АСУВ «Славутич» - НУОУ ім. І.Черняховського, полковник Рапута Олександр Володимирович,  Начальник навчальних командних пунктів Національного університету оборони ім. Івана Черняховського.

4.  Нові можливості Story Maps від Esri, Родіна Віктор Володимирович, інструктор з програмування і геоінформаційних технологій просвітницького проекту "ГІС-форум".

5.  Опитування учасників на тему «Чи є ідеї?» .

6.  Про порядок підключення до АСУВ «Славутич».

7.  Презентація ігрових сценаріїв із застосуванням АСУВ «Славутич» - НУОУ ім. І.Черняховського

8.  Обговорення «Як я використаю Автоматизовану систему управління військами «Славутич» при підготовці літнього табору (походу) - до 60 хв.

9.  Презентація «Е-конкурс проекту «Взаємодія», Слюсар Євген Петрович, Мінмолодьспорт

10. Підведення підсумків модераторами і представником НУОУ.

Під час підготовки до заходу.

Що таке "Кіберджура"

Це командно-штабна гра, орієнтована на освітні заклади та громадські організації національно-патріотичного спрямування. У перспективі "Кіберджура" – це новий напрям гри «Джура», який створюють на основі сучасних військових і спеціалізованих кіберплатформ.

Згідно з задумом, учнівська молодь, педагогічний склад, виховники й організатори, які здобули знання про хмарні сервіси ArcGIS OnLine, за допомогою системи «Славутич» та інтеграційної платформи «Дельта» Збройних Сил України зможуть вирішувати низку завдань згідно з тематичними напрямками в інтересах протидії агресору та розвитку міжнародного співробітництва. Це може бути організація літніх таборувань, планування і проведення масових заходів тощо.

На початковому етапі вивчення хмарних сервісів ключовими пріоритетами «Кіберджури» є сприяння створенню шкільних інтегрованих уроків «інформатика – географія – предметна область (наприклад, історія, культура, біологія, «Захист України» тощо)» засобами Esri Story Maps та спростування російських міфів, захист громадянського суспільства від постправди. Окремий блок пріоритетів – національно-патріотичне виховання та допризовна підготовка молоді, сприяння територіальній обороні України та зменшення техногенного навантаження на довкілля, зокрема, за допомогою системи імітаційного моделювання JCATS.

Порядок участі в командно-штабній грі "Кіберджура"

 1. Заклад середньої освіти подає Міжнародній академії інформатики (МАІ) заявку, підписує ліцензійну угоду та безоплатно отримує коди доступу до хмарних сервісів ArcGIS OnLine і так стає учасником Глобального проєкту модернізації освіти в світі від Esri. МАІ на даному етапі спрямовує зусилля на популяризацію і впровадження Esri Story Maps для створення інтегрованих уроків.
 2. З метою уникнення проблем із навчальними програмами МАІ рекомендує закладам освіти створювати гуртки "Джура-кіборг" для того, щоб дати учням і вчителям доступ до хмарних сервісів і самостійно готувати навчально-методичні матеріали для освітнього процесу.
 3. Заклади середньої освіти та позашкільної роботи з учнівською молоддю, а також громадські організації подають встановленим порядком письмові запити на підключення до АСУВ "Славутич" та платформи "Дельта" ЗС України з метою вивчення їхнього функціоналу та підготовки до командно-штабної гри.
 4. Опрацьовується реалізація частини системи моніторингу загроз національній безпеці через ігрові сценарії на базі платформи обміну даними про інциденти та вразливості Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК). НКЦК РНБО України створено з метою здійснення координації та контролю за діяльністю суб’єктів сектору безпеки і оборони, які забезпечують кібербезпеку. Ігрові сценарії спрямовані на виявлення талановитої молоді для використання їх знань і умінь в цілях усіх аспектів кібербезпеки, зокрема, для виявлення вразливих державних ресурсів.
 5. Для учасників Глобального проєкту модернізації освіти від Esri та КШГ «Кіберджура» розробляються тематичні конкурси з метою реалізації виховної компоненти ВПГ в умовах розмитих критеріїв "свій"/"чужий" та "добре"/"погано". Наприклад, "Вікно Овертона" >>>
 6. У квітні-травні планують провести пілотну КШГ «Кіберджура» на прикладі підготовки до літнього таборування ВПГ "Сокіл"/"Джура" чи подібному.
 7. Учасників, які продемонструють певний рівень знань АСУВ "Славутич" та ІП "Дельта" (для цього треба орієнтуватися в ArcGIS OnLine чи в аналогічному програмному забезпеченні), планують запросити взяти участь в «бойових діях» у Системі імітаційного моделювання JCATS.

4 лютого відбудеться презентація системи «Славутич» як ігрової платформи для «Кіберджури»

Підписуйтеся на канал "Кіберджура" https://t.me/kiberdjura щоб дізнатися більше.

Умови для участі в КШГ "Кіберджура" тут >>>.

Головний інформаційний партнер КШГ «Кіберджура» - Студія «TV-7 production» (https://tv7.studio).

Коментарі

 1. В лютому в Україні буде презентовано єдиний масштабний геопортал відкритих даних, - Роман Лещенко // Міністерство аграрної політики та продовольства України, опубліковано 30 січня 2021 року о 14:49
  Прозорість системи і подолання земельного рейдерства можливі через якісні зміни у законодавстві та викорінення корупційних практик, сформованих десятиріччями. І в першу чергу, мова про відкритість і повноту даних державного земельного кадастру. Про це під час прес-конференції «Дорожня карта земельної реформи в України» заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

  «Прийнятий у 2020 році закон №2370 про національну інфраструктуру геопросторових даних відкрив українцям доступ до кадастрів. І це дійсно історична подія. На базі закону нами був створений єдиний масштабний геопортал відкритих даних, куди увійшли відомості про земельні, водні, лісові ресурси, власників землі тощо. І в лютому він буде презентований українському суспільству», - зазначив Роман Лещенко.

  Щодо системного дієвого громадського контролю за земельним рейдерством, Міністр повідомив, що вже відбувається плідна взаємодія Держгеокадастру з правоохоронними органами. До співпраці залучені представники Служби безпеки України та Національного антикорупційного бюро. https://www.kmu.gov.ua/news/v-lyutomu-v-ukrayini-bude-prezentovano-yedinij-masshtabnij-geoportal-vidkritih-danih-roman-leshchenko

  ВідповістиВидалити
 2. А от і "ігрові сценарії" для КШГ https://kyiv.tsn.ua/u-kiyevi-na-ruci-ditini-vibuhnuv-smartgodinnik-yiyi-gospitalizuvali-ta-gotuyut-do-operaciyi-1720000.html Не треба далеко ходити.

  У Києві на руці дитини вибухнув смартгодинник: її госпіталізували та готують до операції
  Інцидент стався уранці 4 лютого. Більше читайте тут: https://kyiv.tsn.ua/u-kiyevi-na-ruci-ditini-vibuhnuv-smartgodinnik-yiyi-gospitalizuvali-ta-gotuyut-do-operaciyi-1720000.html

  ВідповістиВидалити
 3. Це треба було робити до виходу на маршрут
  "Погода, — пригадує мандрівник, — погіршувалася, температура повітря падала дедалі нижче. Чекаючи рятувальників на місці, ми ризикували отримати обмороження. Тож я запустив на мобільному телефоні офлайн-карти, побудував маршрут — і ми поволі рушили вниз. Дуже пощастило, що з ущелини в принципі можна було спуститися". https://www.reporters.media/koly-vbyvayut-gory/?fbclid=IwAR3T0aif0eSj7CL1rdWIgHlxTzSY80P2QvDXC3gimPjsiwQUa-qUpuO8n6s

  ВідповістиВидалити
 4. "Дзвін" починався як еволюція "Славутича", але завершився в піке розпилу бабла у воплях ліц сумнівної репутації https://analytics.hvylya.net/227434-faktcheking-materialu-bigusa-pro-dzvin-as-10-epizodiv-specoperaciji-proti-zsu?fbclid=IwAR2v_LpyBkPoTZ6ueqJwJ4xCKeYiIIPAepYCGIrrfJoNI9RFWbPjW72Vws4

  ВідповістиВидалити

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

ШЕВРОНИ, ЯКІ ВЕДУТЬ ДО ПЕРЕМОГИ!

#Андрофаги

Критичне мислення і кольорові граблі