Безпека користування гаджетами на природі
Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді спільно з партнерами рекомендують ознайомитися з інформацією щодо використання мобільних комунікативних пристроїв під час планування масових заходів з учнівською молоддю в умовах воєнного стану.
На основі рекомендацій щодо підвищення безпеки користування мобільними комунікаційними пристроями, які надані представниками Головного управління зв’язку та кібербезпеки Генерального штабу Збройних Сил України, заняття проведуть фахівці з кібербезпеки Державного торговельно-економічного університету Олександр Руденко, асистент кафедри інженерної програмного забезпечення та кібербезпеки, і Ярослав Шестак, PhD/ доктор філософії, старший викладач кафедри інженерії програмного забезпечення та кібербезпеки, директор ІОЦ - ГЦІТ ДТЕУ. Вітальне слово - Борис Скребцов. Трансляція другого заходу тут:
Сергій Флеш 4 липня 2025 Важливо!
Комбриг 110 бригади загинув під час "збору", по якому противник завдав удару "Іскандером". Проблема в тому, що цей захід заздалегідь обговорювався в групі, де було кілька сотень учасників. Як інформація потрапила до ворога, вже не має особливого значення. Може вірус, може хтось комусь сказав не тому, може хтось загубив телефон. Деякі комбриги і командувачі відразу почали писати накази про заборони Signal, WA, про перехід особового складу в інші месенджери. Але так проблему не вирішити. Горизонтальні зв'язки і месенджери ніякими наказами не скасуєш, вони ефективні. Потрібно донести до людей інше:
- Якщо в групі є хоч одна людина, яку ви не знаєте особисто і при цьому не впевнені, що телефон у неї, ВВАЖАЙТЕ, ЩО ГРУПУ ЧИТАЄ ПРОТИВНИК.
- Навіть у листуванні двох людей видаляйте всі важливі повідомлення після прочитання.
- У групі військового підрозділу повинен бути призначений Адміністратор, який щодня стежить за кожним учасником і його телефоном. Якщо такої людини немає, група спочатку небезпечна. Додавати нових учасників може тільки Адміністратор.
- У групах не обговорюються важливі військові події або дії, не публікуються координати заходів і зборів. Не розсилаються паролі і ключі.
- Така інформація доводиться ІНДИВІДУАЛЬНО. Не залишайте особистий телефон без нагляду. Завжди ставте пароль на вхід. Загубили телефон, відразу повідомте адміністраторам груп.
Сьогодні аналіз біг-дата вже не є цимось недосяжним. Боти з ШІ 24/7 здатні моніторити кожну секунду оновлення даних. І якщо колись були злиті бази наших військових, якщо у підарів є телефоні номера наших військових, то ШІ дуже швидко малює мапу для кожного, вказуючи кому/коли/девайс. Ну і родзинка...
ВідповістиВидалитиНаскільки важко змінити курс шахедів, слідкуючи через наши телеграм-канали про повітряну небезпеку.
Всі проведені нами тести може зробити будь-хто. Коли ми це робили, не було такого розвинутого ШІ. А ви можете спитати його - "Як зробити трасування маршруту повідомленя в телеграм". Він все розповіси. Розкаже і що робити з IP-адресами, які ви побачите. І як дізнатися, хто їх власник. І, можливо, дізнаєтеся ще набагато більше.
P.S. Звичайно, якщо ви створили особистий телеграм-канал для монетизації на рекламі, то гроші важливіше за безпеку усіх ваших підписників. Продовжуйте і далі шукати виправдання, що все не так однозначно, бо Дуров же сказал, що все надійно. Але... https://www.facebook.com/dovbun/posts/pfbid02i94oShjp5gqJhi5yt9zZNVhW267januEyZnGSS5MXt3BzADkaqdAWR5gX35Lvxtzl