Інструменти забезпечення ментальної стійкості в сучасних збройних силах

За підтримки Посольства США в Україні було видано дві книги підполковника Дейва Ґроссмана: "Бій: Психологія і фізіологія воїна в часи війни та миру" і "Вбивство: Психологічна плата за навчання вбивати на війні і в мирний час". Дейв Ґроссман розглядає комплексний підхід, що передбачає психологічну підготовку воїна до бою для зменшення наслідків після бою. 

Головною подією візиту пана Дейва Ґроссмана до України, на наше переконання, була організована за підтримки Посольства США в Україні конференція 29 травня 2024 року в Американському домі на тему "Інструменти забезпечення ментальної стійкості в сучасних збройних силах". З програмою заходу можна ознайомитися в описі до відео, люб'язно наданого Американським домом.


Міжнародна академія геоінформатики продовжує аналіз та узагальнення досвіду комунікацій, набутого під час візиту пана Дейва Ґроссмана. Тому запрошуємо до співпраці на платформі КШГ "Кіберджура".

Центральний будинок офіцерів Збройних сил України 28 травня 2024 року.
Мета події: обмін досвідом з військовими колективами на тему “Як досягнути ментальної стійкості в бою”. Ключові теми:

 • принципи ефективної бойової психологічної підготовки військовослужбовців в сучасних умовах;
 • психологічні наслідки модернізаційних змін на полі бою;
 • методи зменшення психіатричних втрат і основні інструменти запобігання виникненню та розвитку ПТСР;
 • позаслужбові чинники формування психологічної стійкості та ефективності воїна.
  (текст оголошення 01.03.2024)

  27 травня 2024 року ліцеїсти Львівського військового ліцею імені Героїв Крут мали унікальну можливість поспілкуватися зі спеціалістом світого рівня у галузі військової психології, людської агресії та психологічної готовності до бою. Дейв Ґроссман (Lt. Col. Dave Grossman), підполковник Армії США у відставці - рейнджер Армії США, десантник та колишній професор психології у Військовій академії Сполучених Штатів Вест-Пойнт. Його книги рекомендовані у Збройних силах США, а також у федеральних і місцевих академіях правоохоронних органів.
  Починаючи з 90-х років 20 століття, американські військові розпочали вивчення психології бойових зіткнень для пошуку інструментів, що дозволяють виробити прогнозовану і ефективну поведінку солдата в бою. Професору підполковнику Дейву Ґроссману належить велика заслуга в успішному впровадженні цієї програми. Хоча, слід зазначити, що дані дослідження є корисними для багатьох суто мирних професій.
  Зустріч, незважаючи на графік гостя, стала можливою завдяки організації зі сторони львівського видавництва "Астролябія", яке відкрило для українських читачів цього автора. Хоча, формально, наші вихованці є аудиторією дещо молодшою, ніж цільова група досліджень Гроссмана, проте його талант лектора, досвід науковця та особистий такт допоміг подолати першу сором’язливість і ліцеїсти активно включилися у спілкування. Також приємно відзначити велику кількість наших ліцеїстів, які могли сприймати виступ професора англійською мовою та нею ж задавати питання. А також тих ліцеїстів, які продовжили спілкування з гостем після формального завершення презентації.
  Книги Дейва Ґроссмана будуть тепер доступними для саморозвитку ліцеїстів у нашій бібліотеці, а особливо стануть у нагоді тим із крутян, які вже готуються до ролі командирів особового складу.
   

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

ШЕВРОНИ, ЯКІ ВЕДУТЬ ДО ПЕРЕМОГИ!

#Андрофаги

Критичне мислення і кольорові граблі